Zavlažování | Založení trávníku a výživa | Půjčovna | Prezentace | Kontakt

 

 

kubes-tropy

Proč zavlažovat

Rostlina je živý organismus, o který je třeba stále a šetrně pečovat. Stromy, keře, které dobře zakoření, vydrží krátkodobé sucho a nepozornost. Bohužel, jak sami dobře víte, po několika dnech horkého sluníčka a srážkového deficitu, který v našich zeměpisných šířkách není nic neobvyklého, je trávník poškozen suchem. Toto zdevastování kořenového systému oko laika pozná až za dalších několik dní a to už popocházení s hadicí nebo přenášení postřikovačů Vaše trápení jen prodlužuje a Vaše vysněná zahrada, kde jste chtěli odpočívat po náročném dni, se mění v prostor, kde se stále o něco bez výsledku snažíte.

Automatický závlahový systém

Automatický závlahový systém je soustava podzemního rozvodu z plastového potrubí, na němž jsou odbočky zakončeny výsuvnými postřikovači, které se tlakem vody vysunou nad úroveň terénu a dle zvolených trysek dokážou zavlažit velice přesnou část určeného terénu. Mozek systému je programovatelná ovládací jednotka, která komunikuje se solenoidovými ventily na hlavních větvích rozvodů. V případě deštivého počasí je řídící jednotka blokována srážkovým čidlem, které je zapojeno v systému. Kompletní sestava dokáže celoročně bez starostí udržet pozemek v dokonalém svěžím stavu. Závlahu lze spustit i manuálně, obsluha ovládací jednotky je velice jednoduchá.

Závlaha nové i založené zahrady - sportoviště

Zavlažovací systém není výsadou nových ploch. I v několik let založené zahradě se umíme šetrně pohybovat. Strojem seřízneme trávník, vyfrézujeme drážku, provedeme vlastní instalaci a daný úsek v tentýž den uvedeme do původního stavu. V keřové výsadbě užíváme kapkovou závlahu, kde nepoškodíme kořenový systém a tím zabráníme úhynu rostlin.

Zdroj vody

Pro závlahu lze použít různé zdroje. Domovní řád, říční tok, rybník, studna. Případné znečištění vody (pískem) odstraňujeme kvalitními filtry a kalná voda již systém nepoškodí. V případě zájmu vrtané studny vyhledáme zdroj vody se zárukou vydatnosti. Návrh a osazení optimálního čerpadla je součástí případné cenové nabídky.

Instalace

Správná funkce systému je závislá především na správném návrhu průměru potrubí a rozprašovacích trysek, které jsou závislé na tlaku a vydatnosti zdroje vody. Správná instalace potrubí je neméně důležitá, protože zazimováním celého systému musí být veškerá voda odstraněna, aby nedošlo k poškození rozmrznutím.

Projekt

Každá plocha pro zavlažování je atypická. Dobrý návrh s kompletní výbavou je základ úspěchu. Velikost pozemku, zdroj vody a druh zavlažovaného porostu ovlivňuje počet sekcí. Vše je navrhováno pro účinnou závlahu s co nejmenší spotřebou vody.

Cenová nabídka

Po naší návštěvě, shlédnutí pozemku, zkonzultování Vašich požadavků, navrhneme optimální řešení a stanovíme přesnou cenu v kvalitní výbavě s dlouhou životností celého zařízení. Vypracování cenové nabídky a konzultace jsou nevázané a zcela zdarma.

 

 
 

Kontakt: Jiří Kubeš, tel. 606 438 653, e-mail: kubes@lit.cz could not open /var/www/webs/t/tropy-top.cz/www/stats/logs/tropy_cz.log